הרמת סינוס פתוחה

בזכותנו, כל יום תתחילו בחיוך!

אחד הניתוחים הפופולאריים בתחום רפואת שיניים הוא ניתוח הרמת סינוס, לא מדובר בניתוח מסובך אך הוא הכרחי על מנת שיהיה ניתן לבצע טיפולי שיניים מסוימים. הניתוח מתבצע במרפאה של רופא שיניים על פי המלצתו.

ניתוח הרמת סינוס מתבצע כשיש מצב של ספיגה של רכס העצם אשר נושאת שיניים ולא ניתן לבצע כתוצאה מכך השתלה של שיניים. תהליך השתלת שיניים הוא הכרחי במצב בו יש מחסור בשיניים כתוצאה מריקבון, מחלה או כל סיבה אחרת. במצב כזה אין ברירה אלא לעקור את השיניים החולות ועל מנת שהמטופל יכול לצרוך מזון בצורה רגילה וליהנות מתפקודי פה מלאים, הוא חייב לעבור תהליך של השתלה.

אך במקרים בהם אין מספיק עצם לצורך השתלת שיניים או שיש בעיה עם העצם עליה מבקשים להשתיל שיניים, אז אין ברירה אלא לבצע ניתוח הרמת סינוס פתוחה. יש לציין שלא תמיד ניתן לבצע ניתוח זה, במקרים בהם יש סינוסיטיס כרוני, אין ברירה אלא להתייעץ אם רופא אף אוזן גרון לגבי השאלה האם אפשרי לבצע את הניתוח. לעיתים לצורך כך, ייתכן והמטופל יצטרך לעבור טיפול מקדים שיכין אותו לניתוח. כמו מכן, מי שמתמודד עם מחלות כרוניות שונות ומי שמשתמש בתרופות נוגדי קרישה, לא יכול לעבור את הניתוח אלא אם רופא בדק אותו וקבע שהוא מתאים לכך.

רופא שיניים מחליט לבצע את הניתוח בשלב בו הוא מכין את התוכנית לשתלים. לכן מי שבעצם מחליט על הניתוח זה הרופא אשר מבצע את ההשתלות. עליו לבחון את מבנה הפה ולהחליט האם יש טעם לבצע את הניתוח או שמא עליו להסתמך על מה שקיים בפה.

הניתוח כשלעצמו איננו מסובך כאמור, במהלך הניתוח שמתבצע עם הרדמה מקומית או כללית, מושתל עצם בסינוס. צריך לזכור, מדובר על השתלת גוף זר לפה, ולכן תמיד קיים סיכוי שהגוף ידחה זאת, לכן יש צורך לשמור על המקום סטרילי לחלוטין ולהמתין לראות כיצד הגוף מגיב אליו לפני שעוברים לשלב הבא בטיפול.

אם אתם רוצים לדעת עוד על ניתוח הרמת סינוס, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. מרפאתו של ד”ר בריימן מתמחה בניתוחי הרמת סינוס. כל מה שעליכם לעשות זה ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. ד”ר בריימן מבצע ניתוחים אלו במשך שנים רבות ותחת ידיו עברו מאות פציינטים מרוצים.

מדוע אצלנו?