טיפולי שורש

בזכותנו, כל יום תתחילו בחיוך!

אם יש טיפול שיניים אחד שמפחיד כל מטופל, זה טיפול שורש. טיפול זה רכש לעצמו שם מפחיד במהלך השנים, למרות שעם השנים גם נעשו ניסיונות שונים, חלקם אף מוצלחים, להפוך את הטיפול לקל ונוח יותר, עדיין טיפולי שורש נחשבים מפחדים עבור לא מעט אנשים. אלה אגב סובלים לא פעם מחרדה דנטאלית בעקבות טיפול זה.

טיפולי שורש  מתבצע בד”כ כאשר ישנה עששת החודרת אל פנים השן ומזהמת את הרקמה הפנימית שבה, ללא טיפול מצב השן יחמיר מה שיכול להביא לעקירת השן. 

מתי עושים טיפולי שורש?
טיפולי שורש מתבצעים כאשר העששת בשן עברה את הזגוגית ואת שכבת הדנטין והגיעה אל שורש השן, אל הרקמה הפנימית שלה, שם יש דם ועצבים. במקרה כזה השורש חשוף לזיהום. במצב כזה אין ברירה אלא לבצע טיפול שורש (מכאן גם לקחו את הביטוי לעולמות אחרים בהם היה צורך לבצע טיפולים לעומק). בעבר, אגב, לא היה נהוג לבצע טיפול שורש אלא היו עוקרים את השן, פעולה כירורגית לא פחות כואבת והרבה יותר בעייתית מאחר ואחרי העקירה יש צורך לבצע השתלה של שן חדשה במקום. כיום אפשר לבצע טיפול שורש,כאשר אם לא מבצעים את הטיפול, אז מה שקורה שמוך השן, קרי השורש, מתמלא חיידקים ונוצר זיהום קשה אשר מוביל גם לתחושת כאב וגם עלול להגיע עד לעצם של השן.

טיפול שורש מתבצע במספר מהלכים, כאשר כל הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית, חשוב להבהיר שטיפולים קטנים ניתן לבצע אותם גם בלי הרדמה. בתחילת הטיפול פותחים את השן ומסלקים ממנה את העששת, לאחר מכן מסלקים רקמות נגועות ומנקים את תועלת השורש ולבסוף ממלאים את השן בחומר סתימה שמונע חדירה של חיידקים ואז מבצעים סתימה. לפעמים מכניסים פנימה בורג ועליו שמים כתר בשביל לחזק את השן ולמנוע כניסה מחודשת של עששת ובעקבות כך של חיידקים אל תוך השן.

אם אתם צריכים לבצע טיפול שורש, מוזמנים לפנות למרפאת השיניים שלנו. במרפאתנו עובדת רופאת שיניים מומחית בטיפולי שורש שתבצע את הטיפול בצורה האיכותית ביותר שתבטיח תוצאות מיטביות לשנים רבות. 

מדוע אצלנו?