כתר זירקוניה

בזכותנו, כל יום תתחילו בחיוך!

לא מעט אנשים נאלצים להתמודד עם הצורך לעבור טיפול שיניים במהלכו עליהם להתקין כתר חרסינה על גבי שן אשר עברה טיפולים שונים ויש לשמור ולשמר אותה. טיפולי התקנת כתר חרסינה מתבצעים אצל רופאי שיניים שמתמחים בכך במרפאה שלהם.

מטופלים זקוקים להתקנת כתר חרסינה או כתר זירקוניה, כאשר מתברר שבעקבות טיפולים שונים שהשן עברה במהלך הזמן לא נותר ממנה הרבה ויש צורך לשמר את הקיים. הכתר יוצר שחזור של השן, ומאפשר בכך ליהנות שוב ממבנה שן שלם שיכול להיות פעיל. לא פעם הטיפול מתבצע לאחר טיפול שורש אשר בין היתר גם מחליש את השן וגם גורם לו להאפיר ולהשחיר.

כתר חרסינה הינו כתר מתכת מצופה חרסינה אשר ממלא את מקום השן בצורתה ובצבעה המקורי. כך ניתן לחזור ולהשתמש בשן באופן תפקודי מלא. על מנת להתקין את הכתר, יש לבצע מדידות על מנת לוודא שהכתר יושב בדיוק על מבנה השן. אם הכתר יהיה גדול מדי, אז עם הזמן חיידקים עלולים להיכנס פנימה ולגרום נזקים לשן. זה יכול לעורר כאב רב למטופל וגם לא יהיה מנוס אלא להסיר את הכתר עם הזמן, שכן הוא ייפול באופן חלקי או מלא מהשן.

כיום נהוג להתקין כתר חרסינה, שזה הכתר הפופולארי ביותר בקרב רופאי שיניים, כתר אחר כתר זירקוניה. את ההחלטה על סוג הכתר מקבל הרופא לפי מצב השיניים ובמה הוא יכול להשתמש, אך גם על פי החלטה של המטופל בהתאם למצבו הכספי.

יש להדגיש, שהרבה פעמים טיפול הכוללת השלמת כתר בשיניים יכול ומומלץ שילווה בטיפול הלבנת שיניים. כך לא נוצר מצב בו שן אחת היא לבנה חלקה בעוד האחרות אפורות או צהובות. טיפול הלבנת שיניים מתבצע בסוף התהליך, מדובר בטיפול פשוט שמתבצע באמצעות לייזר. ניתן לבצע גם טיפול הלבנת שיניים ביתי אך הוא נחשב פחות טוב ולכן רופאים ממליצים על טיפול לייזר אשר נמשך פגישה אחת, במהלכו מנקים את השיניים, לעיתים גם באמצעות שיננית, וכן בסוף התהליך הוא כולל הלבנת שיניים באמצעות לייזר.

אם אתם מחפשים טיפול התקנת כתר חרסינה וכן טיפול הלבנת שיניים, אתם מוזמנים ליצור קשר איתי, ד”ר בריימן. אני מזמין אתכם להגיע למרפאה שלי בראשון לציון ושם אוכל לבדוק את מצבכם ולהחליט איזה כתר יכול להתאים לכם. אני אכתוב לכם תוכנית טיפול מלאה וכשתצאו ממני תיהנו מחיוך מבריק ויפה.

מדוע אצלנו?