כתר לשן

בזכותנו, כל יום תתחילו בחיוך!

צריך לומר את האמת, אין הרבה דברים שמפחידים אנשים יותר מאשר ביקור אצל רופא שיניים ואין הרבה יותר דברים שמפחידים פציינטים שמגיעים לרופא שיניים כמו הצורך לעבור עקירת שן כירורגית. העניין הוא, שלעיתים אין ברירה והם חייבים לעבור את זה.

עקירת שן כירורגית זה טיפול שמתבצע כאשר שיניים גדלות בצורה עקומה או כאשר שיניים הרוסות ורקובות וכל רגע נוסף שהן נשארות בתוך הפה, הן עלולות לגרום נזק משמעותי, החל ממחלות חניכיים ועד לנזקים לשיניים שמסביב ובכלל לחלל הפה.

רופאי שיניים לא ממהרים לעשות עקירת שן כירורגית, מאחר והם מודעים לכך שמדובר בטיפול מאוד לא נעים, מצד שני, לא תמיד יש ברירה וכן הפתרונות לטיפול זה הוא מאוד פשוט, ניתן להשתמש בכתר לשן אשר יוצרת כמין שן חלופית, מדובר על כתר חרסינה חלקה ונקייה שמאפשרת לנו ליהנות מפה עם מבנה לסת מלאה.

הליך עקירת שן כירורגית הוא, לכאורה, מאוד פשוט. בשלב הראשון מרדימים את השן באמצעות אלחוש, לאחר מכן מפעילים לחץ על השן באמצעות מכשיר מותאם ועוקרים אותה. במקרים קיצוניים יש צורך להפעיל לחץ על החניכיים דבר שיכול לסבך ולעכב את הטיפול. יש מצבים שגם צריך לבצע חיתוך של השן על מנת שיהיה ניתן להסיר אותה. לאחר מכן הרופא יבצע תפירה במקום.

אחרי הטיפול יש להימנע משטיפת הפה, יש להימנע מצריכת מזון ושתייה, רצוי להניח משהו קר שיקרר את האזור, וכן יש להימנע מפעילות גופנית. אחרי שבוע הרופא יסיר את התפירה ויחליט על המשך הטיפול.

לרוב המשך הטיפול יכלול התקנת כתר לשן או השתלת שתל דנטאלי במקום השן שנעקרה. לשם כך במידת הצורך, הרופא יבצע בזמן העקירה גם השתלה של חתיכת עצם בשביל ליצור מקום להשתלה. זאת כמובן בהנחה והמקום בו אמורים להשתיל את השתל, איננו גדול ומרווח מספיק.

טיפול עקירת שן כירורגית מבוצע בחדר ניתוחים של רופא שיניים, הטיפול יכול להתבצע רק על ידי רופא מומחה שמכיר את התחום ויודע כיצד לבצע את העקירה בצורה מקצועית.

אם אתם רוצים לדעת עוד על עקירת שן כירורגית, זה הזמן לפנות אלי, ד”ר בריימן. אני אשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את כל המידע בנושא. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר, אני וצוות המרפאה שלי נשמח לענות לכם על כל שאלה ושאלה. אתם יכולים לפנות אלי דרך המייל או בטלפון.

מדוע אצלנו?