סדים כירורגיים

בזכותנו, כל יום תתחילו בחיוך!

השתלות שיניים בתכנון ממוחשב נחשבות למילה האחרונה בעולם רפואת השיניים שכן מדובר בהליך הכולל יתרונות רבים הן למטופלים והן לרופאים. האפשרות לביצוע תכנון ממוחשב מקדים, מאפשר לרופא להכיר את התנאים הספציפיים של המקרה והמטופל ובזכות כך לדעת באופן מדויק היכן למקם את השתל בלסת, תוך התחשבות באורכו, בקוטרו ובזווית הנכונה. השתלת שיניים ממוחשבת נחשבת לבטוחה יותר ומקטינה את הסבירות לפגיעה במבנים אנטומיים חשובים, וזאת בנוסף ליכולת הדיוק המאפשרת קבלת תוצאה אופטימלית מבחינה אסתטית ורפואית.

דיוק מרבי ללא הליך ניתוחי

שימוש בסדים כירורגיים מהווה מרכיב חשוב וחיוני בטיפול השתלות ממוחשבות, שכן הוא מאפשר ביצוע התהליך באופן יעיל ומדויק בהתאם לנתונים הדיגיטליים הרלוונטיים המתקבלים בצילום הסי טי וההדמיה הממוחשבת. שימוש בסדים כירורגיים חוסך בין היתר, את הצורך בביצוע הליך של פתיחת חניכיים, שכן תהליך ההשתלה מתבצע דרך הסד הכירורגי המותאם באופן מדויק למבנה הפה והלסת.

אופן ההכנה והשימוש בסדים כירורגיים

סדים כירורגיים מאפשרים לרופא ולמטופל לקבל תמונה של מצב השיניים לאחר סיום התהליך, כאשר התכנון נעשה מהסוף להתחלה, החל מהתוצאה הסופית ועד למיקום הרצוי של השתלים בראשית התהליך. תהליך ייצור סדים כירורגיים מתחיל בצילום סי טי של הפה אשר לאחריו מתבצעת סריקת פה באמצעות סורק תלת ממדי אינטראורלי. הנתונים אשר התקבלו מבדיקות אלה נשלחים למעבדה בה מבוצעת התאמה התמונות שהתקבלו מצילום הסי טי והסריקה והלבשתן זו על גבי זו במטרה לאפשר ייצור סדים כירורגיים מיוחדים במדפסת תלת ממדית. תהליך תכנון סדים כירורגיים כולל מיקום של השתלים באופן אשר ימנע פגיעה במבנים אנטומיים חיוניים ורגישים וכן ישמור על העצב המנדיבולרי האחראי על התחושה של השיניים.

מהלך הטיפול ויתרונותיו

סדים כירורגיים עשויים חומר פולימרי, כאשר הסד מקובע על גבי השיניים הקיימות או על גבי עצם הלסת וזאת במטרה מנוע תזוזה שלו בזמן הקידוח. בתוך הסד מוטבעים שרוולים עשויים מתכת בעלי קדח במרכזם אשר משמש לכיוון של המקדח למיקום המדויק המיועד להצבת השתל. סדים כירורגיים ניתנים לשימוש בכל סוג של השתלה, כאשר השאלה העומדת למבחן היא עלות מול תועלת. כאשר מדובר בשתל בודד, ניתן להסתפק בהליך השתלה רגיל, אולם ברובם של המקרים בהם יש צורך בהשתלות שיניים, הרי ששיטה זו יעילה יותר בפרמטרים רבים בהשוואה להשתלה ידנית.

מרפאת ד”ר בריימן מתמחה בכל סוגי טיפולי השיניים תחת קורת גג אחת, צוות הרופאים המומחים שלנו במרכז לרפואת שיניים מתקדמת מחויב לטיפול איכותי ומקצועי וכל זאת במחירים הוגנים. אנו מאמינים כי טיפול שיניים כמוהו כיצירת אמנות שכן הוא דורש דיוק מוחלט ויופי מושלם. 

מדוע אצלנו?