עקירה כירורגית שן בינה

בזכותנו, כל יום תתחילו בחיוך!

מכל טיפול השיניים, ספק אם יש טיפול פחות נעים מעקירת שן בינה. כל אחד מאיתנו צריך לעבור את זה, אך יש מי שזוכה לעבור את זה בגיל צעיר ותחת הרדמה מלאה ויש מי שעובר את זה בגיל יותר מבוגר ואז זה יכול להיות מאוד לא נעים וכואב.

טיפול עקירה כירורגית שן בינה, מתבצע על ידי רופא שיניים במרפאה שלו או בחדר ניתוח בבית חולים, במידה ומדובר בטיפול מסובך ומורכב. הטיפול נועד להסיר שייניים טוחנות קבועות אשר מתפתחות אחרות או שאינן בוקעות בכלל בפה. מדובר על שלוש שיניים בסך הכל שיוצאות בצד ימין ושמאל. לרוב השיניים האלה יוצאות בגיל 17 עד 25 אך יש מקרים יוצאי דופן בהן השיניים בוקעות מוקדם יותר. לא פעם בגיל ההתבגרות יש צורך לבצע עקירת שיניי בינה מאחר והן נשארות כלואות, זאת מאחר והלסתות לא מספיק גדולות בשביל לתת להן להתפתח כראוי. אז הן נשארות תקועות בתוך הלסת ויש צורך לבצע ניתוח בשביל להסיר אותן. הן יכולות להיות כלואות באופן מלא או חלקי, בכל מקרה הן עלולות להתפתח בכיוונים שונים ולגרום למחלות ודלקות, לכן רופאים ממהרים להסיר אותן.

במקרה שיש צורך בעקירת שן בינה, ידאג הרופא לבצע עקירה מלאה של כל שיניי הבינה, זאת על מנת שהמטופל לא יצטרך לחזור שוב ושוב לבצע את הטיפול. העקירה מתבצעת בהרדמה מקומית או מלאה, תלויה במטופל ובכמה שיניים יוסרו בו זמנית. במהלך הטיפול הרופא יפתח את רקמת החניכיים מעל השן ויוצא את כל העצם שמכסה אותה לאר מכן הוא יבצע הפרדה שתאפשר לו להסיר את השן. לעיתים הוא יידרש לחתוך את השן לחתיכות קטנות בשביל שיוכל לעקור אותה בצורה נוחה.

עם סיום הטיפול, הרופא יתפור את המקום ויניח תחבושות על גבי המקום בו הוא ביצע את החתך. על המטופל להימנע משכיבה על משטח שטוח לאחר הטיפול, הוא יצטרך להניח שקית קרח לקירור המקום, להימנע מפעילות גופנית, ולאכול אך ורק מאכלים רכים.

לסיום אם אתם זקוקים לטיפול עקירה כירורגית שן בינה, אתם מוזמנים לפנות אלי. שמי ד”ר בריימן אני מתמחה בעקירה שן בינה לכל הגילאים. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר דרך האתר או בטלפון ואקבע לכם תור תוך זמן קצר. כשתגיעו אלי למרפאה תקבלו את כל הפרטים אודות הטיפול ואני אשמח לטפל בכם.

מדוע אצלנו?