עקירת שן כירורגית

בזכותנו, כל יום תתחילו בחיוך!

עקירת שן כירורגית – כל מה שחשוב לדעת
עקירת שן כירורגית נשמע לכולנו משהו מפחיד וכואב, ואכן מדובר בתהליך די מורכב המלווה בכאב ולעיתים גם בסיכונים שונים. אך כל עוד רופא השיניים שמטפל בכם הינו רופא מומחה ומנוסה – אתם יכולים בהחלט להיות רגועים. עקירת שן כירורגית – מתי תזדקקו לזה ואיך מתבצע הטיפול?

עקירת שיניים – מה זה בעצם?

עקירת שיניים זהו תהליך אשר בסופו מוציאים את השן מהפה. בתחילה מבצעים ניתוק של הרקמות שתומכות בשן ואחר כך דוחפים או מושכים את השן החוצה. עקירת שן מתבצעת במקרים הבאים:
  • כאשר השן מתנדנדת בעקבות בעיות בחניכיים שאינן מסוגלות להעניק לשן את התמיכה הדרושה.
  • כאשר ישנו הרס כותרתי ואין טעם לנסות עוד להציל את השן.
  • כאשר מתפתחת עששת באזורים בעייתיים כמו לדוגמא בשורש השן שם אין אפשרות לבצע טיפול שורש.
  • עקירת שן לצורך ביצוע טיפול אורתודנטי או לצורך אסתטי.

מתי מבצעים עקירת שן כירורגית?

 עקירת שן כירורגית זוהי עקירה אשר בה לא ניתן להוציא את השן בשלמות במהלך אחד או אז עוקרים את השן על ידי פיצול שורשים. עקירה שכזו תתבצע בדרך כלל כאשר מדובר בשיני בינה הקרובים לעצם או במקרים אחרים אשר בהם השן נמצאת במיקום מורכב ובעייתי כך שהעקירה הופכת לתהליך מורכב יותר מהרגיל. אך האמת שהמונח ‘עקירה כירורגית’ היא יותר עבור הרופא כי מבחינת הפציינט כל עקירה וכמעט כל פעולה בתחום רפואת השן כרוכים בחיתוך של רקמות. מה שכן חשוב זה להגיע אל הידיים הנכונות והמקצועיות ביותר כדי שההליך יתבצע באופן מקצועי ובטוח.

על מה חשוב שתקפידו כאשר אתם זקוקים לטיפול הכולל עקירה כירורגית?

ניסיון – למעשה כל רופא מסוגל לבצע עקירה פשוטה של שיניים. הבעיה היא כאשר מדובר בעקירה כירורגית של עקירת שן בינה או עקירת שן בינה כלואה, או אז אין להתפשר על רמת המקצועיות והמומחיות של הרופא ויש לפנות אל רופא מומחה לשם כך.

צילום לפני העקירה – לפני כל עקירה חשוב מאוד לבצע צילום פנורמי. גם אם מדובר בעקירה רגילה ופשוטה, מדובר בהליך שחשב מאוד לתעד אותו.
עקירה כירורגית חלק מטיפול כולל – חשוב מאוד שתדעו כי עקירה זהו חלק מטיפול כוללני ובדרך כלל העקירה זהו אינו טיפול העומד בפני עצמו. בקשו לראות את תכנית הפעולה כאשר העקירה היא רק חלק ממנה.

ד”ר בריימן – כל טיפולי השיניים במקום אחד

כאשר אתם זקוקים לטיפול שיניים בכל סדר גודל שלא יהיה חשוב שתהיה לכם כתובת, מרפאה המציעה את כל סוגי הטיפולים תחת מטריה אחת. טיפולי שיניים רגילים לצד עקירות מורכבות וביצוע של שתלים דנטליים וכו’. במרפאה של ד”ר בריימן תוכל לקבל טיפול מקצועי ומסור ביותר של צוות איכותי, מנוסה ומקצועי במיוחד. אתם תהיו מרוצים מהחיוך החדש והמושלם!

מדוע אצלנו?