ציפויים אסתטיים

בזכותנו, כל יום תתחילו בחיוך!

ציפויים אסתטיים נחשבים כיום לשיטה מועדפת בעולם רפואת השיניים, מדובר בטיפול שמרני המיועד לרוב לשיניים הקדמיות והוא נועד לשפר את המראה האסתטי שלהן. ההתפתחויות הטכנולוגיות יוצרות מגוון אפשרויות ליצירת ציפויים אסתטיים באיכות גבוהה ולספק למטופלים מראה חיוך נעים אשר תורם להערכה והביטחון העצמיים. ציפויים אסתטיים מתאפיינים בחוזק, עמידות ובשמרנות הטיפול וזאת בהתאמה מלאה לסביבת הפה. רובם של הציפויים האסתטיים עשויים מחרסינה או מחומר מרוכב אחר ולמעשה הינם מעין עלה דק אשר מיוצר במעבדה ומודבק על גבי החלק החיצוני של השן. ציפויים אסתטיים מאופיינים במראה טבעי והינם עמידים למשך שנים ארוכות.

סוגי ציפויים אסתטיים

ציפויים אסתטיים עשויים משני חומרים עיקריים: חרסינה דנטלית וקומפוזיטים. הקומפוזיטים הם חומרים מרוכבים אשר ניתן לבנות אותם על גבי השן באופן ישיר במרפאת השיניים או בצורה בלתי ישירה במעבדה דנטלית על ידי טכנאי שיניים, כאשר בשלב השני הציפוי מודבק על גבי השן במרפאה. ציפויים אסתטיים מחרסינה מיוצרים אך ורק במעבדה והם בעלי אורך חיים ממושך ומתאפיינים בעמידות ובנטייה מופחתת להכתמה. ציפויים אסתטיים מצטיינים בדקיקות והם מכסים אך ורק את שטח פני השן וזאת לצרכים אסתטיים. כיום, בזכות ההתפתחות בייצור חומרי ההדבקה והקישור, ציפויים אסתטיים יכולים להחזיק שנים רבות, כאשר אחוזי ההצלחה בשימוש בציפויי חרסינה עומד על 93.5%. ובכל זאת, לאורך השנים ובמשך הזמן, יכול להיווצר צורך להחליף את הציפוי וזאת כתוצאה מסדקים, שחיקה, שינוי צבע או נסיגת חניכיים.

ציפויים אסתטיים – שימושים ויתרונות

ציפויים אסתטיים מהווים כלי חשוב ברפואת השיניים הקוסמטית. הציפוי יכול לשמש באופן יחידי על גבי שן בודדת מוכתמת או סדוקה, או בכיסוי של מספר שיניים ליצירה של חיוך בריא ומושלם. ציפויים אסתטיים יכולים לסייע במצבים של שחיקה בשיניים, למילוי משולשים כהים בין השיניים וכן לספק צבע, סימטריה וצורה אחידה לשיניים ולהקנות להן מראה אחיד וישר. ציפויים אסתטיים מתאימים למגוון מקרים ומצבים:

  • טיפול בשיניים שהלבנה רגילה אינה יעילה עבורן ובזכות ציפויים אסתטיים בהירים, ניתן להקנות להן את הצבע הרצוי.
  • שיניים בעלות צורה בלתי מושלמת או כאלה שחסרות גודל או נפח.
  • סגירת רווחים בין השיניים ודיאסטמה.
  • שיפור מיקום ועמדה של שיניים שאינן נמצאות בקשת.
  • כיסוי פגמים באמייל.
  • תיקון שיניים עם שברים או בעלות שחיקה.

מרפאת ד”ר בריימן מתמחה במתן כל סוגי הטיפולים בתחום רפואת שיניים ואסתטיקה דנטלית. אנו במרפאת ד”ר בריימן – המרכז לרפואת שיניים מתקדמת, מאמינים בשילוב של אהבת האדם והמקצוע ומקפידים על יצירת אווירה אישית ומשפחתית וזאת ללא התפשרות על מקצועיות, איכות ואסתטיקה.

מדוע אצלנו?