תותבות שיניים

בזכותנו, כל יום תתחילו בחיוך!

אנשים רבים נאלצים במהלך חייהם לעבור טיפול שתלים בשיניים במטרה להסיר שן פגומה או פגועה ולהחליפה בשתל לשיניים. טיפול זה איננו קל, אך עם השנים הוא נהיה הרבה יותר פשוט ומהיר, ומן הסתם הוא הכרחי מאוד לבריאות הפה וליכולת להיעזר בשיניים בצורה אופטימאלית.

טיפול שתלים נועד למעשה להכניס תותבות שיניים במקום השיניים הרגילות. בדרך כלל טיפול זה מתבצע במקרים בהם יש צורך בשיקום של הפה, למשל, כאשר השיניים נפגעו בתאונה או חבלה, כשהשיניים נפגמו כתוצאה מדלקת, ריקבון או כל דבר אחר, כמו כן יש צורך בהחלפת תותבות שיניים במקרים בהם לא ניתן לבצע טיפולי השתלה ואז יש צורך להיעזר בתותבות זמניות. ישנה גם אופציה של תותבות שיניים נשלפות, כשאין אפשרות לבצע השתלת שתל לשיניים מאחר ומבנה הלסת לא מאפשר זאת או מאחר ויש חשש שהטיפול יפגע במטופל, דבר שעלול לקרות במקרה ומדובר במטופל מבוגר.

טיפול תותבות נעשה לאחר שהרופא בודק את מערכת השיניים ומחליט איזו מערכת ניתן להתקין בפה. התותבות מורכבות ממספר חלקים, חלק אחד שכולל את השיניים עצמן וחלק אחד שכולל את הווים שמאפשרים תפיסה של התותבת בתוך הפה. הרופא אשר מבצע בדיקה של הלסתות, צריך לבחון כיצד בדיוק הווים יתפסו את התותבת בלי לפגוע בשיניים שמתחת. חשוב להבהיר, שעם הזמן הווים עלולים לגרום לשחיקה של השיניים דבר שידרוש לבצע בהם טיפול.

כאן המקום להסביר, למרות שעם הכנסתן של התותבות לפה אנחנו נשתמש בהן לצורך לעיסה או כל דבר אחר, עדיין נצטרך לשמור על השיניים שמתחת, מאחר וכל פגיעה קטנה בהן עלולה לגרום לנזק מערכתי אשר ידרוש טיפול שורש וטיפולים אחרים על מנת שלא יגרם נזק ללסת או לפה.

את עבודת התותבות עושים ממתמחים להשתלות שיניים ביחד עם מעבדה אשר ממתמחים בהכנת השיניים התותבות. העבודה נעשית במקביל במטרה שכל שיניים התותבות יהיו מוכנות תוך זמן קצר. כך המטופל יכול ליהנות מהן כמה שיותר מהר. מעת לעת עליו להגיע לבדיקה על מנת לוודא שהתותבות עדיין חזקות ועמידות.

לצרוך טיפול תותבות שיניים אנחנו מזמינים אתכם להגיע למרפאה של ד”ר בריימן בראשון לציון. במרפאה תוכלו לקבל את כל המידע אודות טיפול שתל לשיניים וכן טיפולי תותבות. אתם מוזמנים ליצור קשר עם המרפאה עוד היום ולקבוע תור בהקדם האפשרי. אצל ד”ר בריימן אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים הטובות ביותר.

מדוע אצלנו?